Log Systemowy Handy’ego.

topics:

MacroDroid System LogMyśląc o komunikatach postępu w Handy'm właśnie uświadomiłem sobie, iż byłoby świetnie dysponować "logiem systemowym" w którym użytkownik mógłby sprawdzić te szczegóły techniczne, wraz z czasem (opatrzone znacznikami czasowymi dla poszczególnych akcji).

Źródłem inspiracji jest dla Mnie tutaj aplikacja MacroDroid. Jest to mechanizm automatyzacji, z którego pomocą możesz tworzyć różne tzw. "makra" by zautomatyzować wiele różnych czynności na Twoim urządzeniu. Po stworzeniu szeregu takich makr często miałem potrzebę przyjrzenia się temu, co ma lub miało miejsce w jakimś konkretnym czasie. Wówczas niezmiernie przydatnym okazał się "log systemowy" wyświetlany na osobnej stronie, zawierający wszystkie akcje podejmowane przez aplikację, opatrzone dokładnym czasem ich wystąpienia. Tym samym byłem w stanie sprawdzić kiedy dokładnie wystąpił jakiś konkretny błąd, jak również w jakich okolicznościach.

Ta funkcja skojarzyła Mi się z komunikatami postępu Handy'ego, które mogą służyć podobnemu celowi: możesz ich użyć by dowiedzieć się, gdzie dokładnie występuje dany błąd (jeśli przykładowo coś jest nie tak z jakimś źródłem treści).

Póki co komunikaty te mogą być wyświetlane tylko "na żywo" - co jeśli mogłyby być również zachowywane w jakimś miejscu (plik tekstowy?) i wyświetlane na życzenie użytkownika na specjalnym ekranie, każda pojedyncza akcja ze znacznikiem czasu?

No comments:

Post a Comment

If You’d like to share a little bit more thoughts on those, it would be great (it’s not necessary):Jeśli chciał(a)byś nieco bardziej podzielić się wrażeniami, byłoby świetnie (nie jest to konieczne):

Are You a developer and would like a website for Your app? Feel free to contact :) !

Jesteś deweloperem i chciał(a)byś stronę dla Swej aplikacji? Zapraszam do kontaktu :) !

Sind Sie ein Entwickler und möchten eine Webseite für Ihre App? Suchen Sie einfach den Kontakt :) !