Rozpocznijmy nowy rok z garścią nowych funkcji!

topics:

Rozpoczęliśmy już kolejny rok: kilka kolejnych wydań Handy'ego za nami - a wraz z nimi garść nowych funkcji, tak już obecnych, jak i "w zanadrzu" :) . Przeprowadźmy mały przegląd.


Co nowego?:

Wertuj i przebieraj artykuły bez rozpraszaczy :) .
Jeśli preferujesz przeglądać artykuły w trybie pełnego tekstu oraz wybierać niektóre do przeczytania na później lub by po prostu zachować (poprzez dodanie do Ulubionych) - ta funkcja jest stworzona specjalnie dla Ciebie :) . Umożliwia ona szybkie i łatwe dodanie aktualnie wyświetlanego artykułu do Ulubionych - poprzez prosty gest przeciągnięcia od góry ekranu w dół. Jeśli powtórzony, gest ów zadziała odwrotnie, pozwalając Ci usunąć artykuł z Ulubionych. Jest to więc prawdziwie wygodny i wolny od rozpraszaczy sposób ogarniania artykułów :) !

Uczyń Swoją lekturę zawsze przyjazną dla wzroku - poprzez elastyczne dopasowanie jasności.
Choć mamy już funkcję dopasowania jasności tekstu "raz na zawsze" (ustawienia aplikacji: "Tekstu artykułu ➜ Jasność tekstu") - wprowadziliśmy kolejny, łatwy sposób elastycznego jej dostosowywania podczas lektury: poprzez przeciągnięcie w górę lub w dół, wzdłuż lewej krawędzi ekranu.

Spraw przyjemność palcom dzięki lepszym Strefom Aktywnym.
Jako że istnieje ogromne zróżnicowanie w wielkości urządzeń mobilnych, zdecydowaliśmy się usprawnić strefy aktywne, mając na uwadze sporą ilość różnych rozmiarów i proporcji ekranu, jak również samych palców :) . W związku z tym, by uczynić rzecz bardziej elastyczną i uniwersalną w użyciu, dodaliśmy możliwość dostosowania rozmiaru stref aktywnych, które mogą być teraz "uszyte na miarę" każdego ekranu (lub palca) :) . Lubię nazywać tą funkcję "przyjemnością leniwego palca" ;) - jako że nie przepadałem za dotykaniem poprzednich stref aktywnych, gdyż były dla Mnie odrobinę zbyt małe, zmuszając Mój palec do większej precyzji, wymagającej większego wysiłku, itd. ;) . Teraz, nareszcie, palec może odpocząć i zrelaksować się podczas korzystania z Handy'ego ;) .

Od teraz Handy wie, czego jeszcze nie widziałeś/aś :) !
Alexey dość dobrze to opisał: "Mam kanał z włączoną automatyczną aktualizacją, który zwykle ma wiele artykułów. Od czasu do czasu przeglądam listę ich tytułów by znaleźć coś interesującego. Artykuły pozostają jednak nieprzeczytane. Chcę wiedzieć, które tytuły już widziałem. Ta funkcja oznacza nowe artykuły specjalną ikonką ("+") - póki pozostają widoczne na liście. Te przewinięte poza widoczny obszar listy będą pozbawione znaczka "+" (po 2 sek. bycia poza ekranem).

Tak więc zawsze wiem które artykuły już widziałem, a które są nowe. Przypomina to przycisk 'x nowych artykułów', który zamierzam usunąć w przyszłości".

Jeśli jednakże ta funkcja nie jest dla Ciebie użyteczna, możesz wyłączyć ją w ustawieniach aplikacji ("Lista artykułów ➜ Ikonka nowego artykułu").

Hello F-Droid :) !
Możemy już szczęśliwie i dumnie poinformować, iż Handy News Reader wszedł do zacnego grona wolnego oprogramowania zebranego w sklepie aplikacji F-Droid. Jest to miejsce w którym znajdziesz wiele świetnych programów - zwykle tzw. "wolnego oprogramowania" - często lekkiego, szybkiego, i pozbawionego reklam, bez haczyków ;) ! Co więcej, sam sklep posiada ciemny motyw, umożliwia na wybranie spośród różnych wersji danej aplikacji (zamiast zmuszać Cię do zainstalowania "najlepszej i najnowszej"), jak również posiada garść innych wartościowych funkcji, stąd też wart jest polecenia jako dobra alternatywa dla Google Play.

Weź pamiątkę z awarii ;) - plik logu.
Są takie przypadki - jakkolwiek rzadkie - gdy aplikacja może się zawiesić. Od teraz w takiej sytuacji Handy pomoże nam rozwiązać awarię, tworząc specjalny "plik logu", zawierający techniczne informacje opisujące szczegóły problemu. Handy może zaproponować wysłanie tego pliku do nas e-mailem - lub możesz przesłać go ręcznie (plik znajduje się w pamięci wewnętrznej urządzeniafeedex ➜ crash.txt).


"W zanadrzu".

Wraz z nowymi funkcjami które są już wprowadzone - jest jeszcze garść innych, planowanych na przyszłość (obok całej reszty nadchodzących funkcji opisanych na tej stronie). Niektóre z nich, to:

"Uruchom aplikację w..." - dedykowane skróty, które umożliwią Ci uruchamianie Handy'ego zawsze w preferowanej kategorii (np. od razu w Ulubionych, "Nieczytanych", itd.).

Dostosuj hiperłącza - wybierz kolor hiperłączy znajdujących się w tekście artykułu.

Wyłącz linkowanie nagłówków - jeśli często przez przypadek dotykasz nagłówka artykułu w trybie pełnego tekstu, ta funkcja Cię ucieszy :) .


To wszystko natenczas, niech rozkwitają dobre dni - szczęśliwego nowego roku i przyjemnego używania Handy'ego!

No comments:

Post a Comment

If You’d like to share a little bit more thoughts on those, it would be great (it’s not necessary):🔽(click to show)Jeśli chciał(a)byś nieco bardziej podzielić się wrażeniami, byłoby świetnie (nie jest to konieczne):🔽(kliknij by pokazać)Wenn Sie ein paar mehr Überlegungen dazu mitteilen möchten, wäre das großartig (notwendig ist es nicht):🔽(zum Anzeigen anklicken)

Are You a developer and would like a website for Your app? Feel free to contact :) !

Jesteś deweloperem i chciał(a)byś stronę dla Swej aplikacji? Zapraszam do kontaktu :) !

Sind Sie Entwickler und wünschen sich eine Webseite für Ihre App?Kontaktieren Sie mich einfach :) !