Nabądź dobry nawyk kopii zapasowej.

topics:

Kiedy przychodzi do czegokolwiek nieoczekiwanego, dobrze być zawsze przygotowanym, przynajmniej do pewnego stopnia - dzięki czemu możesz czuć się komfortowo niezależnie od tego, w którą stronę wiatr zawieje. W przypadku smartfonów i komputerów czasem możesz napotkać nieprzyjemne niespodzianki, takie jak zawieszające się aplikacje, itp. - w końcu pod maską znajduje się sporo zawiłości, i czasem coś może nie działać tak jak powinno. Niestety, w rezultacie takich sytuacji możesz utracić część rzeczy - od Twoich preferowanych ustawień danej aplikacji po dane w niej przechowywane. Obojętnie ile możesz stracić, często potrzebujesz zacząć wszystko zupełnie od nowa - co zwykle jest dość czasochłonne.

Szczęśliwie istnieje dobre obejście, specjalnie wynalezione na taką okazję - i zwie się "kopią zapasową". Wiele aplikacji jest wyposażona we własny mechanizm kopii zapasowej, który - gdy aplikacja się zawiesi lub przydarzy się jakakolwiek poważna awaria - często umożliwia Ci łatwe i szybkie przywrócenie wszystkiego do punktu, w którym działało poprawnie. Często możliwe jest przywrócenie zarówno Twoich preferowanych ustawień, jak i prywatnych danych. A czasem aplikacja może być nawet sprytniejsza: wykonując kopię zapasową oraz przywracając się w razie potrzeby zupełnie samodzielnie (!), tak iż nie potrzebujesz przykładać do tego jakiejkolwiek uwagi, nawet jeśli zdarzy się awaria - wszystko zostanie przywrócone w kilka chwil, a Ty możesz nawet nie spostrzec że cokolwiek miało miejsce.

Choć Handy posiada funkcję kopii zapasowej od dłuższego już czasu, niedawno została ona istotnie usprawniona - tak, byś mógł/mogła czerpać korzyści z sytuacji opisanej powyżej. Tak więc teraz:

  1. Handy będzie wykonywał kopię zapasową częściej (czym częściej jest wykonywana - tym mniej prawdopodobne iż spostrzeżesz jakąkolwiek równicę po przywróceniu aplikacji w razie awarii) - upewnij się, iż ta opcja jest zaznaczona: ustawienia aplikacji ➜ Zaawansowane ➜ Włącz automatyczną kopię zapasową.
  2. Więcej elementów podlega aktualnie kopii zapasowej: Twoja lista ulubionych artykułów oraz preferowane ustawienia aplikacji.
  3. W przypadku awarii Handy powinien przywrócić się samoistnie - do ostatniego punktu, w którym wszystko było w porządku.
  4. Niezależnie od przedziału czasowego automatycznej kopii zapasowej (jak często Handy powinien ją wykonywać - możesz to sprecyzować w ustawieniach aplikacji ➜ Zaawansowane ➜ Przedział czasowy automatycznej kopii zapasowej), możesz zainicjować utworzenie kopii zapasowej na żądanie - wystarczy że otworzysz listę artykułów, tapniesz trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierzesz "Utwórz kopię zapasową".

No comments:

Post a Comment

If You’d like to share a little bit more thoughts on those, it would be great (it’s not necessary):🔽(click to show)Jeśli chciał(a)byś nieco bardziej podzielić się wrażeniami, byłoby świetnie (nie jest to konieczne):🔽(kliknij by pokazać)Wenn Sie ein paar mehr Überlegungen dazu mitteilen möchten, wäre das großartig (notwendig ist es nicht):🔽(zum Anzeigen anklicken)

Are You a developer and would like a website for Your app? Feel free to contact :) !

Jesteś deweloperem i chciał(a)byś stronę dla Swej aplikacji? Zapraszam do kontaktu :) !

Sind Sie Entwickler und wünschen sich eine Webseite für Ihre App?Kontaktieren Sie mich einfach :) !