Nie przegap niczego przewijając tekst.

topics:

Jakkolwiek zwyczajną czynnością może zdawać się przewijanie tekstu - może również miło zaskakiwać. Wcześniej, jakakolwiek była Twoja preferowana metoda przewijania tekstu artykułu, pojedyncze przewinięcie zabierało Cię zawsze dokładnie o jeden ekran w dół - lub w górę. Ten sposób mógł jednakowoż czasem dezorientować, gdyż nie zawsze pierwsza linijka od góry pozostaje całkowicie widoczna (jako że tekst może być przewijany praktycznie do dowolnego punktu jego wysokości, stąd - dla przykładu - możliwym jest jego przewinięcie w połowie wysokości linijki). W takim przypadku część z nas może potrzebować cofnąć się odrobinę, by sprawdzić ostatnio przeczytaną linijkę tekstu.

Od teraz przewijanie samo w sobie może być znacznie wygodniejsze, dzięki nowemu, alternatywnemu i opcjonalnemu trybowi, jakiego możesz użyć: zachowaniu ostatniej linijki. Funkcja ta da Ci pewność, iż gdziekolwiek przewiniesz tekst artykułu - na samej górze znajdzie się zawsze ostatnio czytana linijka/linijki. Nie trzeba więc już dłużej się cofać by sprawdzić, czy przewinęła się poprawna partia tekstu (lub by przypomnieć sobie ostatnią jego myśl). Wystarczy że aktywujesz ów tryb (ustawienia ➜ Czynności ➜ Przewijanie o 90% wysokości strony) i już możesz się cieszyć nawet bardziej wygodną lekturą :) .

No comments:

Post a Comment

If You’d like to share a little bit more thoughts on those, it would be great (it’s not necessary):🔽(click to show)Jeśli chciał(a)byś nieco bardziej podzielić się wrażeniami, byłoby świetnie (nie jest to konieczne):🔽(kliknij by pokazać)Wenn Sie ein paar mehr Überlegungen dazu mitteilen möchten, wäre das großartig (notwendig ist es nicht):🔽(zum Anzeigen anklicken)

Are You a developer and would like a website for Your app? Feel free to contact :) !

Jesteś deweloperem i chciał(a)byś stronę dla Swej aplikacji? Zapraszam do kontaktu :) !

Sind Sie Entwickler und wünschen sich eine Webseite für Ihre App?Kontaktieren Sie mich einfach :) !