Jak sprytnym, przyjemnym i użytecznym może być Twój Handy?

topics:

Oto pytanie na które uwielbiam odpowiadać, z odpowiedzią stale aktualizowaną z biegiem czasu o wszystkie kolejne rzeczy, którymi mogę być szczęśliwy się z Tobą podzielić :) . To niesamowite iż wystarczy po prostu poczekać by dostrzec, jak aplikacja się rozwija, wpływając w namacalny sposób na Twoje codzienne doświadczenie.

Dziś cieszę się iż mogę opowiedzieć Ci o wszystkich najnowszych i najważniejszych zmianach oraz usprawnieniach o których warto wiedzieć. Zacznijmy od - najbardziej ekscytujących - kluczowych funkcji:


Jak czyste są Twoje artykuły?

Czym więcej źródeł treści gromadzisz w Handy'm, tym bardziej prawdopodobne iż możesz napotykać reklamy lub inne potencjalnie niepożądane treści "tu i ówdzie" pośród czytanych artykułów. Od teraz możesz oczyścić Swą lekturę z takich rzeczy, przynajmniej w sporym stopniu. Tutaj znajdziesz szczegółową instrukcję jak dokładnie możesz czerpać korzyści z tej funkcji.

Article cleaning: before&after.

Uczyń Handy'ego bardziej Twoim!

Nareszcie mamy sporo opcji personalizacyjnych w Handy'm, i nadal nie jest to ostatnie słowo :) . Poza tym, niezależnie od bardziej powszechnych ustawień (takich jak kolor czcionki, czy tła), możesz - dla przykładu - ustawić osobny kolor dla linków, a nawet usunąć ich podkreślenia. Dzięki nowym opcjom personalizacyjnym możesz nareszcie również uczynić pasek postępu lektury znacznie bardziej czytelnym = użytecznym, zmieniając jego kolor i/lub wysokość wedle Własnego uznania. Wkrótce opiszę w szczegółach co i w jaki sposób możesz ustawić, czyniąc Handy'ego znacznie bardziej Twoim.


Urządźmy sobie teraz mały przegląd tego, co zostało usprawnione lub wprowadzone w kwestii użyteczności- pożądanej kluczowej cechy Handy'ego:


Nie trzeba opuszczać Handy'ego by przeczytać wszystkie powiązane artykuły.

Wcześniej gdy tapnąłeś/tapnęłaś na link zawarty w artykule, do akcji wkraczała zewnętrzna przeglądarka - co nie było optymalnym rozwiązaniem, zakłócając płynność lektury w Handy'm. Teraz, gdy tapniesz na link, ujrzysz menu z kilkoma użytecznymi akcjami: nadal umożliwia otwarcie linku w zewnętrznej przeglądarce, jednakże - co ważniejsze - zachęca Cię również byś zrobił/a to w samym Handy'm (poprzez opcje "Czytaj teraz" lub "Przeczytaj później").

Menu Kontekstowe Linków.

Choć oba polecenia były dostępne już wcześniej poprzez funkcję udostępniania w Androidzie - możesz uznać wbudowane menu Handy'ego za zauważalnie szybsze w działaniu.

Intuicyjny podgląd obrazków.

Jeśli lubisz przyglądać się obrazkom ilustrującym artykuły które czytasz - teraz możesz to zrobić poprzez proste tapnięcie na obrazek, który wówczas powinien otworzyć się w Twojej domyślnej aplikacji podglądu zdjęć.

Rozpocznij Swoją lekturę Handy'ego zawsze we właściwym miejscu.

Zwykle już moment wystarcza, by przejrzeć kilka artykułów w celu wychwycenia tych wartych Twej uwagi - pomijając resztę. Te warte zachowania możesz oznaczyć gwiazdką, w rezultacie czego będą oczekiwać na Ciebie w Ulubionych na panelu bocznym.

Tak więc, zależnie od ilości wolnego czasu w danej chwili, możesz preferować otwierać aplikację by po prostu szybko przejrzeć nowe artykuły - lub zrelaksować się i zagłębić w ich treść (mając więcej wolnego czasu). W obu przypadkach byłoby miło móc otworzyć aplikację zawsze tam, gdzie potrzebujesz (jak w powyższym przykładzie: w Nieprzeczytanych lub Ulubionych).

Aktualnie możesz to zrobić, dzięki możliwości tworzenia skrótów na pulpicie. Możesz utworzyć skrót który otworzy aplikację bezpośrednio w Ulubionych, Nieprzeczytanych, lub w konkretnym kanale (źródle treści).

Dedykowane skróty na pulpicie.

Nawiguj pośród ustawień łatwiej i szybciej.

Niedawno wszystkie ustawienia aplikacji zostały zreorganizowane w szereg kategorii ("Ustawienia wspólne", "Lista artykułów", "Tekst artykułu", itd.) - stąd też możesz teraz odnaleźć czego potrzebujesz szybciej i łatwiej.

Inteligentna jasność.

Jeśli pozwalasz Androidowi by automatycznie dostosowywał jasność ekranu, od teraz możesz zlecić Handy'emu by podporządkowywał się tej funkcji gdy upłynie pożądany okres czasu. Aplikacja będzie sprawdzała aktualny poziom jasności ekranu co x minut, a następnie stosowała go we własnych ustawieniach. A oto jak opisuje to Twórca aplikacji:

"Kiedy wychodzę na zewnątrz po lekturze w pomieszczeniu i włączam ekran telefonu, poziom jasności w HNR jest zbyt ciemny (do czasu gdy przełączę na inną aplikację), dlatego też wprowadziłem tą funkcję". (Alexey)

W przypadku jeśli wolał(a)byś zachować dedykowany poziom jasności w Handy'm - jako Aktualizowanie jasności ekranu (ustawienia ➜ Zaawansowane) ustaw jakąś dużą liczbę (odliczanie nie zużyje więcej baterii).

Pełnoekranowe nagłówki artykułów są teraz przyjazne palcom ;) .

Czy kiedykolwiek przypadkowo dotknąłeś/dotknęłaś nagłówka artykułu i frustrowałeś/aś się potrzebą zamknięcia okna zewnętrznej przeglądarki? Jeśli tak, mam dla Ciebie dobrą nowinę: od teraz wszystkie nagłówki artykułów są niezlinkowane :) ! Co oznacza: żadnych więcej frustracji ;) .

Przełączanie artykułów przyjazne dla e-ink.

Jeśli korzystasz z Handy'ego na urządzeniu e-ink - jak wskazał jeden z użytkowników Handy'ego, Neo Pici - możesz wiedzieć, iż gesty przesuwania palcem zużywają sporo mocy - co nie występuje przy zwykłym tapnięciu na coś. Jako że przesunięcie w lewo/prawo to prawdopodobnie najbardziej użyteczne gesty w aplikacji, pozwalające przełączać się pomiędzy następnym, a poprzednim artykułem - od teraz możesz używać do tego celu również tapnięć (na górny lewy lub górny prawy róg ekranu).

No comments:

Post a Comment

If You’d like to share a little bit more thoughts on those, it would be great (it’s not necessary):🔽(click to show)Jeśli chciał(a)byś nieco bardziej podzielić się wrażeniami, byłoby świetnie (nie jest to konieczne):🔽(kliknij by pokazać)Wenn Sie ein paar mehr Überlegungen dazu mitteilen möchten, wäre das großartig (notwendig ist es nicht):🔽(zum Anzeigen anklicken)

Are You a developer and would like a website for Your app? Feel free to contact :) !

Jesteś deweloperem i chciał(a)byś stronę dla Swej aplikacji? Zapraszam do kontaktu :) !

Sind Sie Entwickler und wünschen sich eine Webseite für Ihre App?Kontaktieren Sie mich einfach :) !